Degustacje Laphroaig Select

21.07.14 | Bartek

| 0

Laphroaig Select 40%

Laphroaig Select 40% Bartek
Zapach
Smak
Finisz

Opis: W zapachu bardzo delikatna z odrobiną dymu, słodka jakby pomarańczowe żelki. W smaku od początku wyczuwalne słodkie aromaty, przeplatające się ze stłumionym wyspiarskim dymem. Finisz krótki...jak na Laphroiga można uznać, że bardzo krótki i dość delikatny, odrobinę kawowy na samym końcu.

1.8

Rozczarowuje-


Laphroaig Select to jeden z najnowszych wypustów destylarni z Islay. Jest to kombinacja destylatów z pięciu różnych rodzajów beczek, Oloroso Sherry, American white oak, PX seasoned hogsheads, Quarter Casks oraz first fill Bourbon Casks.

Whisky ta była jedną z czterech pochodzących z destylarni Laphroaig, którą miałem okazję degustować tego wieczoru. Niskie noty są głównie wynikiem odmienności jaką charakteryzuje się to wydanie. Mało przypomina lafroja, ale według producenta taki właśnie miał być, stonowaną wersją tego co najlepsze w klasyku z Islay. Mnie osobiście nie przypadł do gustu, może gdyby został wydany z wyższym ABV byłby bardziej treściwy i otrzymałby wyższą ocenę. Jednak jak na edycję bez określenia wieku (ang. no age statement) i przy założeniu, że na polskim rynku będzie tańsza od podstawowej wersji (Laphroaig 10), jest godna polecenia dla osób, które nie miały styczności z dymną, przesiąkniętą fenolami whisky. Można ją potraktować jako pomost do świata prawdziwych whisky z wysp ;)

Beczka: Oloroso Sherry, American white oak, PX seasoned hoghsheads, Quarter Casks, first fill Bourbon Casks
Rok destylacji: NAS
Rok butelkowania: NAS
Moc: 40%

Podczas tej degustacji próbowałem w sumie 4 różne edycje whisky Laphroaig. Poniżej odnośniki, dzięki którym będzie Ci łatwiej sprawdzić jak wypadły pozostałe trzy:

- Laphroaig Cairdeas 2014
- Laphroaig Quarter Cask
- Coopers Choice – Laphroaig 2006

Tags: , , , , ,


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


dziewięć − = 0

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Wróć do góry ↑

Strona zawiera informacje dotyczące napojów alkoholowych i przeznaczona jest tylko dla osób pełnoletnich.

Zanim wejdziesz na mojego bloga, proszę Cię o potwierdzenie wieku.